Czy mogę u was wypożyczyć butlę na kilka dni? »
Nie ma problemu. Po wpłaceniu kaucji za butlę można ją zwrócić do 30 dni od daty wypożyczenia, bez żadnych dodatkowych opłat. Po zwrocie w ciągu 30 dni zwracamy kaucję w całości! Wypożyczenie powyżej 30 dni jest płatne za każdy dzień zwłoki. Wysokość opłaty zależy od rodzaju butli.
Czy jeśli nie wykorzystam gazu do końca mogę odzyskać pieniądze? »
Niestety jeśli butla była odkręcona i została zerwana plomba na zaworze, nie możemy zwrócić pieniędzy za gaz.
Czy muszę płacić dzierżawę za butle? »
Nie! Wiele firm wprowadziło taką formę współpracy. W wielu przypadkach klienci zmuszani są do płacenia dzierżaw za butle, które kiedyś były ich własnością. Na szczęście u nas jeśli klient nie posiada własnej butli może ją od nas kupić lub wypożyczyć po wpłaceniu kaucji. Jeśli butla zostanie zwrócona w ciągu 30 dni klient nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście dajemy możliwość wyboru i dla chętnych firm udostępniamy butle również na zasadzie dzierżaw.
Czy dostarczacie butle do lokalu klienta? »
Dostarczamy butle po wcześniejszym ustaleniu kosztu dowozu butli. Jeśli klient zgadza się opłacić koszty transportu i złoży zamówienie ustalamy termin jego realizacji. Żeby dostawa był opłacalna dla obu stron nie realizujemy dostaw pojedynczych butli.
Jak sprawdzić legalizację butli? »
O tym, czy dana butla została wprowadzona do obrotu handlowego legalnie informują wybite, trwałe oznaczenia na czaszy butli. Są na niej takie dane, jak ciężar butli, pojemność butli w litrach lub dm3 oraz data ważności legalizacji. Legalizacji większości butli na gazy techniczne dokonuje się co 10 lat.
Podczas pracy butla przewróciła się i został uszkodzony zawór, przez co nie mogę jej zakręcić lub odkręcić. Czy wymienicie uszkodzony zawór na sprawny? »
Oczywiście wymieniamy zawory w butlach. W takiej sytuacji montujemy wyłącznie nowe zawory produkowane na terenie Unii Europejskiej, dzięki czemu macie Państwo pewność co do ich jakości i szczelności. Dodatkowo jeśli na skutek upadku został uszkodzony reduktor butlowy, w naszym sklepie dostaniecie Państwo nowy w atrakcyjnej cenie.
Czy wymieniacie lub napełniacie butle bez legalizacji? »
Wszystkie butle muszą być dopuszczone do użytkowania przez UDT. Butle bez legalizacji możemy po wcześniejszych oględzinach wymienić na inną butlę z legalizacją pod warunkiem, że klient opłaci koszt wykonania legalizacji. Butli bez legalizacji nie napełniamy.
Czy napełnicie moją butlę? »
Powszechna praktyka jeśli chodzi o gazy i butle to wymiana pustej butli klienta na pełną butlę. Jeśli jednak klient wymaga aby napełnić jego butlę, możemy to zrobić pod kilkoma warunkami. Mianowicie butla musi mieć sprawny dopuszczony do użytkowania zawór, musi posiadać ważną legalizację. Czas oczekiwania na napełnienie butli klienta to minimum 24 godziny w niektórych przypadkach czas ten może się wydłużyć. W przypadku napełnienia butli klienta do rachunku za gaz doliczana jest opłata Super Serwis butli klienta. Opłata ta to minimum 20 zł.
Niedawno wymieniłem u was butlę z Dwutlenkiem węgla CO2 na reduktorze pokazuje mi 30 bar. Czy butla jest pełna? »
Tak to prawidłowe wskazanie reduktora. Dwutlenek węgla wewnątrz butli jest skroplony. Dopiero w momencie odkręcenia zaworu zmienia postać na gazową dlatego jego prawidłowe ciśnienie pracy waha się od 20 bar do 60 bar. Dodatkowo dwutlenek węgla płynnie reaguje na zmiany temperatury butli. Gdy otoczenie butli jest zimne ciśnienie wewnątrz może być bardzo niskie a gdy otoczenie jest gorące ciśnienie gazu wewnątrz może sięgać nawet 200 bar. Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno nagrzewać lub pozostawiać pełnej butli na słońcu ani w okolicy źródła ciepła. Może to powodować samo opróżnienie się butli poprzez pęknięcie bezpiecznika znajdującego się w zaworze butli. Wszystkie warunki przechowywania i użytkowania gazów znajdują się w ich kartach charakterystki.
Gdzie znajdę karty charakterystyki na poszczególne gazy? »
Karty charakterystyki znajdują się na naszej stronie w zakładce gazy techniczne lub na stronie naszego partnera Messer. http://old.messergroup.com/pl/Informacje_techniczne_i_katalogi/Karty_charakterystyk/index.html
Czy wymienię butlę CO2 na butlę z mieszanką Ar+CO2? »
Butle te zazwyczaj różnią się budową zaworu jak i ciśnieniem roboczym. Jedyna możliwość takiej wymiany powstaje po uiszczeniu przez klienta dodatkowej opłaty. Niestety nie ma możliwości bez kosztowej wymiany butli po CO2 na taką z Mieszanką.
Mam butlę po tlenie i chciałbym wymienić ją na butlę na argon lub azot. Czy to możliwe? »
Oczywiście, zazwyczaj łączy się to z dodatkową opłatą tzw. zmianą mediów lub też wymianą zaworu, ale taka zamiana jest możliwa. Dotyczy to tylko butli o tym samym ciśnieniu roboczym.
Czy mogę wymienić niepotrzebną butlę po acetylenie na butlę z innym gazem? »
Butle na acetylen są zbudowane w wyjątkowy sposób, są wypełnione masą porowatą, w którą wtłoczono aceton. Dodatkowo mają dość niskie ciśnienie robocze. Wszystko to powoduje, że butle po acetylenie możemy wymienić jedynie na pełną butlę acetylenową. Jest jeszcze możliwość odsprzedania nam takiej butli i zakupienia nowej na inny gaz.
W garażu mam kilka starych butli i gaśnic śniegowych czy mogę je u was sprzedać lub przekazać do utylizacji? »
Oczywiście skupujemy stare butle na gazy techniczne. Wyceny dokonujemy na miejscu u nas lub u klienta jeśli ilość butli utrudnia ich swobodny transport.