Mieszanki Argonowe

W technice spawania łukowego znaczącą pozycję zajmuje spawanie w osłonie gazu, w metodach TIG, MIG oraz MAG. W procesach tych gaz osłonowy istotnie determinuje ekonomiczność i jakość spoiny spawalniczej.  W naszym kraju ciągle główną najpowszechniejszy jest Dwutlenek Węgla jednak coraz częściej stosowane są mieszanki argonowe. Najpopularniejsza z nich jest mieszanka 18% CO2 i 82% AR. Ale w sprzedaży mamy również mieszanki z Helem, Wodorem czy Tlenem. Układ procentowy jest bardzo zróżnicowany, każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Nasz dostawca jest również w stanie wykonać mieszankę na zlecenie klienta.
Cechy mieszanek zależnie od zastosowanego gazu mogą się równiż. Jednak jeśli chcielibyśmy porównać Dwutlenek Węgla do popularnej mieszanki C18, to najważniejszą różnicę stanowić będzie spaw, który ma dużo mniej odprysków i jest nieco gładszy. Większość mieszanek ma zmienia łuk elektryczny. Po więcej innformacji prosimy o kontakt, z naszą firmą. Postaramy się dobrać produkt odpowiedni dla każdego spawania. Możemy również dostarczyć kilka różnych mieszanek na próbę.
Najpopularniejsza mieszanka C18 występuje w butlach 8L, 20L, 40L i 50L. Natomiast mniej popularne z Wodorem, Tlenem czy Helem kupić można jedynie w butlach 40L i 50L